19 C
Sarajevo
02.05.2024

Sevilla dominirala većim dijelom utakmice, na kraju zbog autogola ostala bez trijumfa

U okviru 29. kola španske Primere Levante i Sevilla su remizirali rezultatom 1:1, a domaći su do boda stigli nakon autogola u samom finišu susreta.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj dominaciji gostujućeg tima. Sevilla je došla po tri boda u predgrađe Valensije i tako je vrlo ofanzivno ušla u meč.

Ipak, inicijativa se u prvom dijelu nije isplatila, no jeste već u prvim sekundama nastavka kada je pogodio Luuk De Jong. Nakon vodećeg gola Sevilla je stala na loptu i nije mnogo srljala ka naprijed.

- OGLAS -

Kada se činilo da će tri boda ići u Andaluziju, nakon loše reakcije gostujuće odbrane autogol je postigao Diego Carlos u 87. minuti i ekipe su podijelile po bod.