Sarajevo
27.04.2024

Kraj nevjerovatne serije: Rođeni pali u Goraždu!

Rođeni su gostovali Goraždu, koje se potvrdio kao neugodni domaćin.

Domaći su bolje otvorili meč, što im se isplatilo u 19. minuti kada je Islamagić pogodio mrežu Bobića. Nedugo nakon toga moglo je biti 2:0. Blagojević je krenuo ka golu Veleža, Bobić istrčava i spašava Rođene.

Velež je do kraja prvog poluvremena pogodio prečku i to iz kornera, pa se na pauzu otišli pri rezultatu 1:0 za domaće.

- OGLAS -

U drugom dijelu nešto slabiji tempo, uz dosta nervoze i žutih kartona na obje strane. Cvijanović je dobio šansu kod Veleža i unio dosta života, a njegov jedan pokušaj odbranio je golman Goražda u 60. minuti.

Nakon toga pokušao je i Behram, gađao suprotni ugao, ali nije bio precizan. Goražde je uzvratilo preko

Imao je do kraja priliku i prvi strijelac Fajić, no nije uspio pogoditi i obradovati oko 150 navijača gostiju.

Veliku šansu Velež je pred sami kraj imao preko Behrama koji je šutirao nakon šanse Brandaa, ali ni on nije uspio pogoditi.

Ostalo je 1:0 za domaće i sada prednost Veleža nad Olimpikom iznosi četiri boda, prenosi sportsport.ba.