6.6 C
24.04.2024

Katar slavio nad Bahreinom i sačuvao nadu za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Katar je u prvom susretu dana na Svjetskom prvenstvu u Egiptu savladao Bahrein rezultatom 28:23.

Katarani su se mučili u prvom poluvremenu te nikako nisu mogli stvoriti prednost veću od tri pogotka razlike, a na kraju su na odmor otišli sa zaostatkom od jednog pogotka (14:13). Ključna je bila serija Bahreina 7:3 krajem prvog dijela.

U drugom poluvremenu je sve riješeno odmah na početku. Katar je napravio seriju 8:1, u nekoliko je navrata vodio i sa sedam pogodaka razlike te je ostvario treću pobjedu na SP.

Ako Argentina pobijedi Hrvatsku, Katar u posljednjem kolu eventualnom pobjedom protiv Južnoamerikanaca može proći u četvrtfinale, ali u tom slučaju Hrvatska mora izgubiti od Danske. Ako Hrvatska danas pobijedi Argentinu, zajedno s Danskom je prošla dalje prije zadnjeg kola.