17.7 C
Sarajevo
29.03.2024

Vaterpolisti Hrvatske poraženi od Španije u polufinalu Evropskog prvenstva

Hrvatski su bolje otvorili meč i imali su prednost nakon prve četvrtine od 1:0, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 4:4. Treća dionica završena je rezultatom 2:2, a onda u posljednjoj četvrtini vaterpolisti Španije postižu tri gola, naspram dva koliko je postigla Hrvatska, za plasman u finale.

Ovo će za Špance biti drugo uzastopno finale, a treće u historiji, a oni nikada ranije nisu osvojili zlatnu medalju.

Ovo je drugi put uzastopno da Hrvatska od Španije gubi u polufinalu velikog takmičenja, a oni su od Španaca izgubili i u polufinalu Svjetskog prvenstva prošle godine.

Porazom od Španije hrvatski vaterpolisti su ostali bez plasmana na Olimpijske igre u Tokiju, ali još uvijek imaju šanse da se kroz baraž plasiraju na olimpijski turnir. U drugom polufinalu sastaju se Crna Gora i domaćin Mađarska.