-1.1 C
20.04.2024

FIBA izabrala: Blokada Atića među najboljim potezima četvrtog kola kvalifikacija

Košarkaška reprezentacija BiH plasirala se na Eurobasket nakon što je u nedjelju na Ilidži savladala selekciju Latvije sa 79:73, a ovaj meč je obilježilo i nekoliko fantastičnih poteza.

Jedan od njih dogodio se sredinom druge četvrtine kada je rezultat bio u egalu, a akter je bio bh. košarkaš Edin Atić, piše Klix.

Naime, Latvijci su odlično istrčali kontru, a loptu je gotovo pred samim košem dobio Mareks Mejeris.

I kada su svi očekivali lagani završetak akcije, pojavio se Atić i fantastičnom blokadom spriječio lagane poene gostiju.

FIBA je ovaj potez postavila na drugo mjesto najboljih četvrtog kola kvalifikacija za Eurobasket.

Inače, Atić je uz Kamenjaša bio najboljih pojedinac ekipe koju s klupe vodi selektor Vedran Bosnić.

Utakmicu je okončao s 19 poena, pet skokova i tri asistencije za 32 minute provedene na parketu.