3.8 C
Sarajevo
19.04.2024

Barcelona uz dosta muke izbacila trećeligaša: Griezmann donio Kataloncima plasman dalje

Barcelona je uz dosta muke ostvarila pobjedu protiv Unión Deportiva Ibize. Katalonci su slavili sa 1:2 i tako se plasirali u osminu finala Kupa kralja.

Katalonci su doživjeli šok u devetoj minuti kada je Javier Perez Mateo doveo trećeligaša u prednost. Ibizi je poništen pogodak u 18. minuti zbog ofsajda, a u finišu prvog dijela Barceloni su prijetili Rai Nascimento Oliveira i Angel Rodado, no nije bilo promjene rezultata.

Barcelona je očekivano imala mnogo više loptu u svom posjetu, ali nisu mnogo prijetili ni u nastavku. Do izjednačenja tim sa Nou Campa došao je u 72. minuti pogotkom Antoinea Griezmanna. Isti fudbaler je pogodio i u petoj minuti sudijske nadoknade za trijumf Katalonaca i plasman u osminu finala.