12.7 C
28.03.2024

Fudbalska reprezentacija BiH poražena od Armenije nakon veoma loše predstave

Vrlo teška, neugodna i definitivno bolja Armenija savladala je danas reprezentaciju Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako smo bili pod imperativnom pobjede, nažalost nismo je uspjeli ostvariti.

Već na samom početku utakmice Džeko je pogodio stativu, a naredni napad Armenije bio je koban za Zmajeve jer je Armenija iskoristila našu grešku u odbrani i postigla vodeći gol.

U 13. minuti Džeko je rutinski pogodio i izjednačio rezultat na 1:1.

Još je naša reprezentacija vršila pritisak u prvom poluvremenu, ali nažalost nismo mogli doći do pogotka.

66. minut i novo vodstvo Armenije, a siguran i ubojit je bio Mkhitaryan.

Četiri minute kasnije Amer Gojak je izjednačio rezultat na 2:2.

U drugom poluvremenu je Armenija pravila veliki pritisan na našu zadnju liniju, a na kraju im se to isplatilo jer su u 77. minuti došli do novog vodstva od 3:2.

Do kraja utakmice je bilo prilika na obje strane, ali nažalost nismo uspjeli izjednačiti, a ni preokrenuti rezultat.

Armenija je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postigla i četvrti gol te pobijedila s 4:2.

Armenija je današnjom pobjedom prestigla BiH i zauzela treće mjesto na tabeli s devet bodova. BiH je ostala na sedam bodova i bit će potrebno pravo čudo da se dostigne drugoplasirana Finska, koja trenutno drži mjesto koje vodi direktno na Euro. Italija je neprikosnovena na prvoj poziciji.