13.8 C
28.03.2024

Nainggolan šokirao Nerazzurre: Inter treći meč uzastopno ostao bez pobjede

U 21. kolu italijanske Serije A, Inter je na svom terenu remizirao sa Cagliarijem rezultatom 1:1.

Nakon dvije prethodne utakmice u kojima nisu slavili, Nerazzurri su bili pod imperativom pobjede, a do vodstva su stigli u 29. minuti.

Novopridošli Ashely Young je ubacio sa desne strane, a Lautaro Martinez je dobro skočio i glavom matirao Alessia Cragna za 1:0.

U nastavku meča obje ekipe su imale nekoliko solidnih prilika, ali rezultat se nije mijenjao sve do 78. minute. Radja Nainggolan, fudbaler Intera na posudbi u Cagliaruju šutirao je sa 25 metara, lopta je na putu do gola pogodila Bastonija i prevarila Handanovića za 1:1.

U 93. minuti Martinez je dobio direktan crveni karton zbog prigovora, što je dodatni hendikep za milanski tim.

Inter tako nije uspio da priđe na samo bod zaostataka Juventusu koji večeras igra sa Napolijem na San Paolu, a Cagliari i sedmi uzastopni meč u šampionatu nije trijumfovao, ali svakako je zadovoljan ovih bodom.