7.7 C
Sarajevo
19.04.2024

Juventus slavio u posljednjim minutama, Bayern osigurao osminu finala (FOTO+ VIDEO)

Dugo je na semaforu stajao rezultat 1:1, ali je onda u sudijskoj nadoknadi Douglas Costa pogodio za pobjedu Stare dame.

Dva gola smo vidjeli već na samom otvaranju utakmice. Staru damu je u vodstvo u 4. minuti doveo Aaron Ramsey, tako što je “ukrao” pogodak Cristianu Ronaldu.

Portugalac je šutirao iz slobodnjaka, golman Guilherme je očajno reagovao i lopta mu je prošla kroz ruke, a s gol crte ju je u mrežu prikucao Velšanin. Tako je on spriječio Ronalda da dođe i do rekorda, pošto bi mu gol protiv Lokomotive bio 34. gol u Ligi prvaka koji je postizao različitim klubovima…

- OGLAS -

U 12. minuti je Miranchuk donio domaćim poravnanje, koji su nakon toga imali još nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili.

Costa je nakon lijepe akcije u 93. minuti Juventusu donio pobjedu od 2:1 i slavlje zbog prolaska u nokaut fazu.

Miralem Pjanić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Nokaut fazu je osigurao i minhenski Bayern. koji je večeras na domaćem terenu s 2:0 savladao Olympiakos

Vodstvo je Bavarcima donio sjajni Robert Lewandowski golomo u 69. minuti susreta, a konačni rezultat u 90. minuti postavlja hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

S ova tri boda je Bayern stigao na ukupnih 12. Tottenham ima četiri boda, a Crvena zvezda tri, te se ova dva kluba večeras u Beogradu sastaju u direktnom okršaju.

Ukoliko na Marakani slavi Zvezda, Bayern će osigurati i prvu poziciju grupe “B”.