11.6 C
Sarajevo
29.03.2024

Dortmund i Hoffenheim podijelili bodove u sjajnom meču

Odigrana su četiri susreta 21. kola njemačke Bundeslige, a u duelu Werdera i Freiburga u Bremenu nije bilo golova.

U startnoj postavi gostiju se ponovo našao naš Ermedin Demirović, ali ovaj put nije uspio doći do pogotka, a zamijenjen je u 56. minuti igre, kada je umjesto njega ušao Holer.

Nije to pomoglo Freiburgu, ali osvojio je bod na ovom gostovanju.

Najzanimljivije je bilo u duelu Dortmunda i Hoffenheima koji je i derbi kola u Bundesligi, a završeno je bez pobjednika 2:2.

- OGLAS -

Milioneri su poveli golom Jadona Sancha u 24. minuti, da bi timu iz Sinshajma poravnanje u 31. donio Dabbur.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Hoffenheim i već u 51. minuti dolazi do potpunog preokreta. Za 1:2 je pogodio Bebou.

Ubrzo Dortmund dolazi do drugog gola, ali je on poništen nakon konsultacije s VAR sobom, ali Norvežanin je u 81. minuti postigao novi gol, koji je ovaj put bio priznat.

Tako je Haaland postavio konačnih 2:2.

Leverkusen je u finišu prokockao vodstvo od dva gola razlike protiv Mainza i završilo je 2:2, dok su Stuttgart i Hertha podijelili bodove odigravši 1:1.