5.5 C
19.03.2024

Liga prvaka: Juventus poražen na Dragau, sjajni Haaland srušio Sevillu

Fudbaleri Porta u prvoj utakmici osmine finala na svome “Estadio do Dragau” u Portu savladali su Juventus, rezultatom 2:1.

Porto je poveo već u drugoj minuti meča golom Mehdija Taremija. Obje ekipe su u nastavku imale po nekoliko dobrih prilika ali se rezultat nije mijenjao pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

Portugalska ekipa je odmah na početku drugog poluvremena, odnosno u 46. minutu, povećala prednost na 2:0 pogotkom Moussaa Marege.

Juventus je u 83. minutu golom Federica Chiese uspio smanjiti na 1:2, što je bio i konačan rezultat meča.

U drugom večerašnjem duelu Sevilla je kao domaćin izgubila od Borussije Dortmund, rezultatom 2:3.

Sevilla je već u 7. minutu povela golom Susoa, ali je Borussija u 19. izjednačila preko Mahmouda Dahouda koji je pogodio na asistenciju Erlinga Haalanda.

Samo osam minuta kasnije Borussija dolazi do prednosti golom Haalanda, a isti igrač u 43. minutu svojoj ekipi donosi prednost od 1:3, što je bio rezultat prvog dijela igre.

Sevilla je u 84. minutu golom Luuke de Jonga smanjila na 2:3, ali je Borussija do kraja uspjela sačuvati rezultat koji joj daje značajnu prednost pred revanš.