1.6 C
Sarajevo
19.04.2024

Bosna i Hercegovina poražena od Češke rezultatom 69:64

Košarkaška reprezentacija BiH u Pardubicama odigrala je meč 5. kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini protiv Češke.

Naša reprezentacija je odavno izgubila sve šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo, dok je Češka već osigurala put u Kinu krajem ove godine.

Češka je povela 6:0 na samom početku utakmice, ali se naša reprezentacija vratila u meč i povela 15:12 nakon čega je uslijedila serija domaćina od 8:0, pa se na pauzu otišlo sa vodstvom Čeha 20:15. Na startu druge dionice Česi su zaigrali mnogo bolje i došli do plus deset, bilo je 32:22, ali se naša reprezentacija uspjela vratiti i doći na minus jedan, 34:33 da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 39:33. U trećoj dionici viđena je izjednačena košarka, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa pet poena prednosti Češke, bilo je 55:50.

- OGLAS -

Naša reprezentacija je u posljednjoj dionici susreta pružila dobar otpor selekcije Češke koja se već plasirala na Mundobasket, no do iznenađenja nije mogla, te je pobjeda otišla na stranu domaće reprezentacije. Bohacik je vodio domaće do pobjede sa 17 poena i četiri skoka dok je Pumprla dodao 14 uz tri skoka i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Hruban sa 13 poena, devet skokova i dvije asistencije. Na drugoj strani najbolji je bio Aleksandar Lazić sa 16 poena i sedam skokova dok je Vrabac dodao 14 uz četiri skoka i tri asistencije. Gegić je postigao 13 uz pet asistencija i tri skoka dok je još dvocifren bio naš Miralem Halilović sa deset poena, 12 skokova i četiri asistencije. Češka Republika-Bosna i Hercegovina 69:64 (20:15, 19:18, 16:17, 14:14), prenosi sport1.