15 C
25.04.2024

Podvig u režiji Nenada Markovića: Gaziantep utrpao “stotku” Feneru za veliko iznenađenje

Gaziantep je danas u meču 19. kola turske košarkaške Superlige predvođen Nenadom Markovićem napravio pravi podvig u Istanbulu, gdje je gostovao Fenerbahceu i porazio ga nakon produžetaka sa 97:102.

Vodio je Gaziantep od samog početka, na poluvremenu imao i čak vodstvo od 15 poena razlike (37:52), ali Fener Igora Kokoškova se budi u nastavku.

Do prvog poravnanja Fener stiže na pet minuta prije kraja utakmice kada poravnava na 75:75 trojkom Bobbya Dixona, a potom i u potpunosti preokreće rezultat u svoju korist.

Ipak, u tijesnoj završnici regularnog toka utakmice Gaziantep uspijeva uzvratiti i izboriti produžetak, u kojem se onda bolje snalazi od Fenera i na kraju slavi sa 97:102.

Prvo ime susreta bio je Dixon sa 22 poena, dok su Gaziantep predvodili Simpson i Hayes sa po 20 ubačaja. Za Fener je tri minute odigrao i Tarik Biberović.

Tako je popularni Neno nadmudrio Kokoškova, inače i selektora Srbije, te je Gaziantep upisao osmi trijumf sezone.