13.8 C
Sarajevo
28.03.2024

Takmičarke iz BiH osvojile zlato i bronzu na taekwondo turniru u Sofiji

Na međunarodnom taekwondo turniru G1 “Sofia Open 2020” na kojem je učestvovalo 900 takmičara iz 110 klubova, Taekwondo klub Sarajevo nastupio je sa tri takmičarke u konkurenciji kadetkinja i juniorki te osvojio zlatnu i bronzanu medalju.

Ada Avdagić je u juniorskoj konkurenciji u kategoriji do 42 kg osvojila zlatnu medalju savladavši takmičarke Bugarske,Grčke i u finalu takmičarku iz Srbije 17:08.

Bronzanu medalju osvojila je Ira Grgić u kategoriji kadetkinja do 59 kg nakon dvije uvjerljive pobjede nad predstavnicama Grčke i Srbije, dok je u polufinalu poražena od bugarske takmičarke 06-03.

- OGLAS -

Hanadi Šarotić ostala je bez plasmana izgubivši u prvom kolu od takmičarke iz Grčke, saopćio je Taekwondo klub Sarajevo.