11.6 C
25.04.2024

Postigli 41 poen u zadnjoj četvrtini: Pacersi pobijedili u Denveru nakon više od 10 godina

Indiana Pacersi su prvi put nakon više od decenije, tačnije od 2007. godine, ostvarili pobjedu u Denveru.

Do nje su došli preokretom, s obzirom da su domaći Nuggetsi većim dijelom meča imali vodstvo. Prelomna je bila posljednja četvrtina, u kojoj su gosti postigli čak 41 poen te na koncu slavili rezultatom 107:115.

Ključni čovjek Pacersa bio je sin velikog oca Domantas Sabonis, koji je ostvario prvi triple-double u karijeri (22 poena, 15 skokova i 10 asistencija). Pratili su ga Doug McDermott (24 poena), Malcom Brogdon i TJ Warren (po 22).

Nuggetsima nije pomogla sjajna partija Nikole Jokića (30 poen, 10 skokova) da izbjegnu sunovrat u zadnjoj dionici i neočekivani poraz od “redovne mušterije”.

Indiana je trenutno peta na Istoku sa omjerom 28-15, Denver je treći na Zapadu sa 29-13.