5 C
Sarajevo
25.04.2024

Nogometašice SFK 2000 ubjedljivom pobjedom se plasirale u narednu fazu Lige prvaka

Šampionke Bosne i Hercegovine, nogometašice SFK 2000 Sarajevo, uspješno su apsolvirale prvi test u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Na terenu Trening centra NSBiH u Zenici igračice sarajevskog tima u susretu prvog pretkola potpuno su razbile predstavnice Izraela, ekipu Ramat Hasharona, sa ubjedljivih 4:0.

Mrežu gošći načela je Selma Kapetanović pred sami kraj prvog poluvremena. Na duboki pas odlično je reagovala, oslobodila se čuvarice i zatim sjajno pogodila gornji ugao Ramatovog gola.

- OGLAS -

Prednost Sarajki udvostručila je Armisa Kuč u 67. minuti, kada je rutinski riješila situaciju “jedan na jedan” pred vratima izraelskog sastava, a na 3:0 povećala Ana Marija Milinković u 76. minuti, upravo na asistenciju Kuč.

Tačku na pobjedu SFK 2000 stavila je Maja Jelčić pogotkom sedam minuta prije kraja.

Narednog suparnika u Ligi prvaka naše predstavnice saznat će nakon žrijeba u Nionu za tri dana.

SFK 2000 – Ramat Hasharon 4:0 (Kapetanović 45’, Kuč 67’, Milinković 76’ Jelčić 83’)

Teren Trening centra NSBiH u Zenici. Glavna sutkinja: Irena Velevačkoska (Sjeverna Makedonija).

SFK 2000: Hasanbegović, Dijaković (Selimović), Hamzić, Kršo, Kapetanović, Đoković, Velagić (Jelčić), Milinković, Spahić, Spasojević (Bektaš), Kuč.

RAMAT HASHARON: Niehaus, Pedersen (Mahlev), Pearl, Sanchez, Ruth, Michaeli, Cohen, Sendel (Kedoshim), Beard (Shaked), Dakwar (Shimrich), Williams (Benayoun).