10.5 C
19.04.2024

Braithwaite postigao prvijenac: Barca ubjedljiva za nastavak pohoda na šampionski naslov

Barcelona je odigrala svoj prvi meč nakon tromjesečne pauze, a u 28. kolu La Lige je rutinski nadigrala ekipu Mallorce u gostima i slavila sa 4:0.

Mnogo je Kataloncima olakšao brzo postignut gol na startu utakmice, za koji im je bilo potrebno svega 65 sekundi. Jordi Alba je lijepo ubacio s lijeve strane, a Arturo Vidal udarcem glavom lijepo pogodio za 0:1.

U 37. minuti je Martin Braithwaite na asistenciju Lionela Messija postigao svoj prvijenac u dresu Barce i povisio na 0:2, da bi deset minuta prije kraja utakmice Jordi Alba pogodio 0:3. I tada je asistent bio Messi.

Argentinac je svoju dobru partiju uspio krunisati pogotkom, koji je postigao u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Tako je Barca osigurala sebi ostanak na prvoj poziciji nakon ovog kola, a pritisak je prebacila na Real Madrid, koji sada kasni pet bodova i jednostavno mora pobijediti danas u meču protiv Eibara.