7.7 C
Sarajevo
19.04.2024

Rukometaši Bosne i Hercegovine remizirali sa Hrvatskom

Uvodne minute meča donijele su jako dobru igru bh. selekcije. Imali su Zmajevi u nekoliko navrata dva gola prednosti, a u 14. minuti golom Vranješa prvi put je i plus tri, 6:9.

Međutim, BiH potom pravi nekoliko tehničkih grešaka i Hrvatska je već u 17. minuti izjednačila na 9:9, a u 20. minuti golom Ravnića tek po drugi put dolazi do vodstva, 11:10.

Zatim je krenula igra gol za gol. U jednom trenutku BiH je imala šansu da ponovo ode na plus dva, ali Prce nije iskoristio napad, da bi potom Hrvati u 29. minuti napravili seriju i po prvi put dolaze na dva razlike, 17:15.

- OGLAS -

Bh. selekcija je potom iskoristila čovjeka više na parketu i dolazi do izjednačenja rezultata 17:17, no u posljednjim sekundama Martinović pogađa za vodstvo domaće selekcije na poluvremenu od 18:17.

Zmajevi bolje otvoraju drugo poluvrijeme i sa dva gola prelaze u vodstvo, a u 35. minuti danas fantastični Marko Panić pogađa za novih plus dva u korist naše selekcije, 19:21.

Hrvatska se ipak vraća i dolazi do izjednačenja, a zatim ponovo kreće igra gol za gol i to je trajalo sve do 49. minute kada domaći prave seriju kojom prelaze u vodstvo od dva razlike, 27:25.

Kauboji potom preko raspoloženog Igora Karačića u 53. minuti dolaze do plus tri (30:27) i tu je činilo kako će novi pad u igri koštati bh. tim poraza jer je zatim domaćin otišao i na plus četiri, 32:28.

Međutim, Hrvatska potom veže veliki broj grešaka. BiH je došla do izjednačenja 32:32, ali Ravnić pogađa za novo vodstvo Hrvatske od 33:32. Naša selekcija je imala zadnji napad, Burić je pogodio za konačnih 33:33.

Igor Karačić je predvodio Hrvatsku u ovom meču sa sedam golova, dok je Marko Panić u dresu BiH postigao 10 golova.

Hrvatska – BiH 33:33 (18:17)

Hrvatska: Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić 4, Horvat 3, Šarac 1, Karačić 7, Vekić, Musa 3, Mamić 1, Cindrić 4, Matanović, Mandić 2, Ravnić 3, Martinović 2, Šipić 3, Šego, Ašanin.

BiH: Grahovac, Ovčina 3, Perić, Herceg, Tarabochia, S.Burić 2, Panić 10, Mandić, B.Burić, Haseljić 3, Terzić 4, Karačić 5, Prce 2, Vranješ 3, Malinović, Hamidović, Predragović, Vegar 1.