Vijesti
Dodik se susreo s Lavrovom, poručio da je BiH "eksperiment" i "kolonija" Predsjednik RS Milorad Dodik susreo se danas u Moskvi sa ministrom inostranih poslova Rusije Sergejem Lavrovom.
#

Predsjednik RS, Milorad Dodik, susreo se danas u Moskvi sa ministrom inostranih poslova Rusije, Sergejem Lavrovom.

"Tokom održavanja Međunarodnog bezbjednosnog foruma u Moskvi, susreo sam se s ministrom inostranih poslova Rusije Sergejem Lavrovom", naveo je Dodik na Twitteru.

Dodik se obratio na jedanaestom susretu visokorangiranih zvaničnika za pitanje bezbjednosti i istakao da je BiH nakon rata postala eksperiment i kolonija, bez uvažavanja historije i međunarodnog prava.

Na Međunarodnom skupu o bezbjednosti u Moskvi, na kojem učestvuju predstavnici iz više od sto zemalja svijeta, videolinkom se obratio predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin.

Dodik u Rusiju odlazi već drugi put od početka agresije te zemlje na Ukrajinu i ni na koji način ne pokušava sakriti podršku Rusiji, uprkos činjenici da je ta zemlja započela rat. Naprotiv, Dodik taj rat opravdava, kazavši da je Rusija bila prisiljena na to.

Ostali članci
FACE TV vijesti u vasem email inboxu. Prijavite se na FACE Newsletter.