10 C
19.04.2024

Mostarac vodio Jazzere do pete uzastopne pobjede, Cavsi iskoristili lošu večer Jokića

Već 11. put ove sezone Bojan Bogdanović dosegnuo je granicu od 30 koševa, a njegova Utah Jazz spriječila je veliki povratak Pistonsa i slavila u Detroitu 105:111.

Mostarac je susret završio s 32 koša, pet skokova i dvije asistencije, pogodio je 12 od 18 šuteva iz igre tri od šest trica i svih pet slobodnih bacanja.

Utah je naizgled bila riješila utakmicu već u drugoj četvrtini kad je odmaglila na 22 poena prednosti, ali Pistonsi su se vratili u početkom posljednjeg perioda izjednačili. Jazzeri su uzvratili serijom 18-2, ali ni tada se domaćini nisu predavali te su se u posljednjoj minuti približili na samo tri poena zaostatka, prije nego što je Rudy Gobert s dva slobodna bacanja zapečatio pobjedu.

Najveća podrška hrvatskom reprezentativcu bio je Donovan Mitchell s 25 koševa, a Pistonse je utakmicom karijere predvodio Christian Wood s 30 poena.

Utah se petom uzastopnom pobjedom učvrstila na četvrtom mjestu Zapada s omjerom 41-22, a za trećeplasiranim Denverom ima samo jednu utakmicu zaostatka.

Upravo je Denver sinoć dopustio neprijatno iznenađenje, porazom u gostima kod Clevelanda, najlošije ekipe Istočne konferencije.

Cavaliersi su slavili sa 104:102 nakon dramatičnog finiša u kojem Jamal Murray nije uspio pogoditi za produžetak. Cleveland je do trijumfa vodio Kevin Love (27 poena), kod Denvera je najefikasniji bio Will Barton (22).

Treba reći da je u ovom mečubpotpuno podbacio Nikola Jokić, prva zvijezda Nuggetsa. Postigao je svega 8 poena (šut 4-11).

Večer iznenađenja upotpunili su Golden State Warriorsi pobjedom nad Philadelphia Sixersima, odnosno Charlotte Hornetsi trijumfom nad Houston Rocketsima.