7 C
25.04.2024

Neriješeno u Bijeljini, Čelik odnio pobjedu pred domaćim navijačima

Odigrana su dva susreta 16. kola Premier lige BiH, Radnik je ugostio Sarajevo, a Čelik je dočekao Zvijezdu 09.

Nakon debakla u prošlom kolu kada je zeničkom klubu bilo zabranjeno odigravanje utakmice protiv Željezničara zbog ne isplaćenih dugovanja savezu danas su crveno-crni igrali i upisali tri boda. Ipak nije sve krenulo idealno po Zeničane jer već u petoj minuti utakmice gosti dolaze u vodstvo nakon gola Đelmića. Ipak u nastavku utakmice Čelik se uspio oporaviti od ranog gola i u 27. minuti golom Leona dolaze do izjednačenja. Samo četiri minute kasnije isti igrač dovodi Čelik do vodstva a ispostaviće se i do pobjede.

U drugoj utakmici dana na Gradskom stadionu u Bijeljini, Radnik je ugostio trenutno prvoplasiranu ekipu Premier lige BiH. S obzirom na pozicije na tabeli, ova utakmica je imala epitet derbija kola, ali u prvom poluvremenu nije viđen veliki broj uzbuđenja. U utakmici sa velikim brojem žutih kartona, do vodstva je prvo došlo Sarajevo autogolom Bilobrka u 46. minuti. U nastavku utakmice domaći su pokušavali da izbore makar jedan bod, što im je i pošlo za rukom nakon što je Bradonjić zabio gol u 81. minuti za konačnih 1:1.