2 C
26.04.2024

(VIDEO) Nurkić odigrao najlošiji meč sezone u porazu Portlanda, Dončić nastavio briljirati

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je samo dva poena u porazu Portlanda od Memphisa na gostujućem terenu rezultatom 92:83.
Trail Blazersi su bolje otvorili meč i nakon prvih 12 minuta imali su prednost od 11 poena razlike (26:15), ali je domaći tim zaigrao puno bolje u drugoj dionici i nošeni podrškom s tribina prvo su anulirali prednost, a zatim na poluvrijeme otišli s prednošću od dva poena. Bilo je 42:40.

Kako prenosi klix.ba, na početku drugog poluvremena Memphis je stigao do dvocifrene prednosti, a iako je Portland u više navrata imao dobre prilike da se vrati u meč, nijednom nisu uspjeli ugroziti prednost domaćina koji je meč mirno i u svoju korist priveo kraju.

Snimak pogledajte OVDJE.

Najefikasniji igrač na meču bio je McCollum koji je ubacio 40 poena, dok je kod domaćih najviše ubacio Conley (23).

Jusuf Nurkić na terenu je proveo 30 minuta, a postigao je samo dva poena uz katastrofalan šut iz igre. Bh. košarkaš pogodio je samo jedan od 15 šuteva, a pored toga, imao je jednu asistenciju i deset skokova. Ovo je definitivno najlošiji Nurkićev meč u ovoj sezoni i sigurno je da će i on sam željeti što prije zaboraviti gostovanje kod Memphisa.

Slovenac Luka Dončić nastavio je sjajne igre u NBA ligi, a on je u pobjedi Dallasa protiv Atlante na domaćem parketu (114:107) postigao 24 poena uz šest asistencija i deset skokova.

U derbiju večeri Toronto je pobijedio Golden State na gostujućem terenu rezultatom 113:93, a zanimljivo je bilo i na meču između Philadelphije i Brooklyna gdje su Netsi upisali važnu pobjedu rezultatom 127:124. Džanan Musa nije igrao u ovom meču.