11.6 C
29.03.2024

Euroliga u košarci: Bayern bolji od Budućnosti u Podgorici

Košarkaši Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od ekipe Bayerna rezultatom 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23), u meču 24. kola Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

Njemački šampion stigao je tako do dvanaeste pobjede i ostao u trci za play off, dok je Budućnost upisala 18 poraza, uz šest pobjeda.

Budućnost je povela na startu meča 2:0, da bi nakon toga Bayern preuzeo inicijativu i konstantno kontrolisao prednost u prvoj četvrtini koju je dobio 25:17.

Druga četvrtina počela je najprije trojkom Bella za Budućnost, ali je ubrzo uzvratio Dangubić. Od 13. minuta meča, Budućnost je zaigrala mnogo bolje, vezala nekoliko poena Barovića i tako u 17. minutu stigla do vodstva 36:34. Na poluvremenu, domaći su otišli s prednošću od tri poena, 44:41.

Treća ćetvrtina bila je prelomna na meču. Ekipa iz Minhena je u dva navrata pravila seriju od 6:0, razigrali su se u tim trenucima Lučić i Wiliams, pa je na kraju treće četvrtine Bayern imao prednost od sedam poena, 59:66.

U posljednjih deset minuta Budućnost je pokušavala da se vrati u meč, ali iskusna ekipa Bayerna, koju s klupe predvodi crnogorski stručnjak Dejan Radonjić nije dozvolila iznenađenje. Na kraju pobjeda Bayerna 75:89.

U domaćem timu, najefikasniji Jackson sa 19 poena. Kod ekipe Bayerna, Lučić je ubacio 18 poena.

Budućnost će u narednom kolu, 8. marta dočekati ekipu Olimpijakosa.