17.7 C
29.03.2024

LA Lakersi pobijedili Denver, Jokić u sjeni nevjerovatnog Jamesa

Denver nešto bolje otvara meč i nakon prvih 12 minuta imali su prednost od 30:27, da bi do poluvremena zaigrali još bolje i na pauzu otišli s prednošću od 12 poena razlike. Bilo je 58:46.

U trećoj dionici Lakersi su uspjeli anulirati prednost Denvera, u finišu prave seriju od 13:0 i dolaze do prednosti od osam poena (83:75), nakon čega je bilo jasno da su preuzeli potpunu kontrolu nad igrom i u posljednjoj dionici samo su rutinski meč priveli kraju i ostvarili pobjedu.

Igrač utakmice je bio James koji je ostvario triple-double (27 poena, 10 skokova, 10 asistencija), dok se kod gostiju istakao Murray koji je ubacio 20 poena. Nikola Jokić je za 35 minuta postigao 13 poena uz 10 skokova i šest asistencija.

Portland je na krilima Trenta i Anthonyja koji su ubacili 24 i 22 poena slavio u gostima protiv Philadelphije sa 121:105, a ključna je bila treća dionica u kojoj su košarkaši Trail Blazersa uništili domaću ekipu (40:19), nakon čega je bilo jasno da će ostvariti pobjedu. Philadelphiji nije pomogao ni sjajni Embiid koji je ubacio 37 poena.

Zanimljivu pobjedu ostvario je i Golden State koji je slavio protiv Dallasa u gostima sa 147:116 uz 28 poena Curryja, dok se u domaćoj ekipi istakao Luka Dončić koji je ubacio 27 poena uz po šest skokova i asistencija.

Houston je u gostima bio bolji od Memphisa sa 115:103, dok je Utah bila bolja od Atlante sa 112:91.